ČLÁNKY

Orient a já

 

Orientální tance jsem vždy obdivovala, líbily se mi ladné pohyby paží, kroužky pánví, úžasné třesavé pohyby boky, ale nikdy jsem se neodhodlala se přihlásit na kurzy. Až časem jsme s kamarádkou zašly do jednoho studia na jógu a byly tam vypsané kurzy na orientální tance. Tak jsem se rozhodla, že na kurz orientálního tance zajdu.

Začala jsem chodit k tanečnici, která si říká Dragonicca (většina tanečnic si vytvoří umělecká jména, pod kterými vystupují). Její hodiny mě nadchly a já jsem k ní začala chodit pravidelně.

Byly to hodiny plné skvělých zážitků. Rozpohybovaly jsme pánev, učily se základní postoj a práce s pažemi. Učila jsem se pohyby, které jsem na jiných lekcí tance nikdy neviděla a ani neučila. Bylo to těžké a samozřejmě to chtělo trénink, ale postupem času jsem dosáhla těchto pohybů a mohla jsem se rozvíjet dál.

O dva roky později mě zaujal tribal styl a nastoupila jsem do taneční skupiny Bellatrix pod vedením tanečnice Lilith. Bylo to také úžasné! Na těch to hodinách jsem se naučila hodně o práci se svaly a výdrží.

Později jsem tribal nechala a dále jsem se rozvíjela u tanečnice Badriyah, u které navštěvuji její kurzy a semináře.

Orientální tanec je tak rozmanitý. Plno druhů orient stylů jako jsou folklórní, moderní orient a mnoho dalších stylů, které jsou pro mě nádherné a vzrušující se je učit a tak objevovat další kouzla orientu. Stále mám co zdokonalovat.

Velmi mě tento druh tance naplňuje, obohacuje a dodává mi nádhernou energii. Ti kteří okusí kouzlo podmanivého orientu, už v něm zůstanou napořád.

Tereza

Kontakt

V případě zájmu mne, prosím, kontaktujte.